گوشت اجلاس توافق بیانیه آمریکا برگزاری

گوشت: اجلاس توافق بیانیه آمریکا برگزاری روز گذشته کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ رهبر کره شمالی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازار موبایل‌های ارزان داغ شد

موبایل به عنوان یکی از بازارهای پرطرفدار و البته بی نظم و آشفته کشور، در پی اجرای طرح های متفاوت و هم چنین نوسانات قیمت ارز به آسانی دستخوش عوض کردن و زیاد کردن

بازار موبایل‌های ارزان داغ شد

بازار گوشی تلفن همراه های ارزان داغ شد

عبارات مهم : بازار

موبایل به عنوان یکی از بازارهای پرطرفدار و البته بی نظم و آشفته کشور، در پی اجرای طرح های متفاوت و هم چنین نوسانات قیمت ارز به آسانی دستخوش عوض کردن و زیاد کردن قیمت قرار می گیرد. این روزها نیز بازار گوشی تلفن همراه حکایت از رکود و گرانی دارد آیا که اجرای طرح رجیستری و به دنبال آن تغییرات لحظه ای قیمت ارز، این بازار را تحت شعاع قرار داده است.

به گزارش ایسنا، طرح رجیستری جهت جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه، ایجاد فضای عادلانه مسابقه و استفاده از گارانتی معتبر و اصلاح خدمات بعد از فروش در کشور کلید خورد. در این طرح، شماره سریال گوشی های گوشی و سیم کارت مشترکان در سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت می شود و به محض روشن شدن در شبکه مخابراتی کشور مطابقت داده می شوند. در واقع بازار 6 میلیارد دلاری گوشی گوشی می تواند نقش موثری در توسعه شرایط اقتصادی و ایجاد اشتغال داشته باشد.

در این طرح، واردکنندگان ملزم به پرداخت چهار درصد مالیات علی الحساب و ۹ درصد مالیات ارزش افزوده و در مجموع ۱۸ درصد هزینه واردات به گمرک هستند که این امر موجب زیاد کردن چند درصدی قیمت گوشی گوشی تلفن همراه در کشور شده است هست. از سوی دیگر با نوسانات شدید قیمت ارز از بهمن ماه سال گذشته قیمت گوشی های گوشی روند صعودی به خود گرفت و قیمت ها دیگر در بازار کوتاه نیامد.

بازار موبایل‌های ارزان داغ شد

مشاهدات خبرنگار ایسنا از بازار گوشی تلفن همراه اصفهان حاکی از آن دارد که بعد از اجرای طرح رجیستری و به خصوص زیاد کردن قیمت دلار، خریداران گوشی با سرک کشیدن به مغازه ها، تنها ماکت گوشی ها را زیر و رو می کنند و بعضا با پرسیدن قیمت انواع برندهای متفاوت موبایل، بدون خرید مغازه را ترک می کنند. البته به ناچار با توجه به اوضاع بازار به سمت برندهای غیر دلخواه، با همان کارایی مورد انتظار خود می روند و بعضی دیگر مجبور به خرید مدل های پایین تر، مطابق با درآمد خود می شوند. از سوی دیگر مشتریانی هستند که جهت گوشی مورد نظر خود دست به جیب می شوند.

سیامک نصوحی یکی از فروشندگان گوشی تلفن همراه در محدوده خیابان احمدآباد با گلایه از زیاد کردن قیمت گوشی گوشی و کم کردن مشتریان، گفت: این روزها مشتریان با شنیدن قیمت بالای گوشی تلفن همراه متعجب می شوند.

موبایل به عنوان یکی از بازارهای پرطرفدار و البته بی نظم و آشفته کشور، در پی اجرای طرح های متفاوت و هم چنین نوسانات قیمت ارز به آسانی دستخوش عوض کردن و زیاد کردن

وی افزود: قیمت تمام برندهای گوشی گوشی بین ۲۶ تا ۳۰ درصد زیاد کردن یافته که طرح رجیستری و نوسانات قیمت ارز، در گرانی گوشی تلفن همراه تاثیر مستقیم داشته است.

وی با بیان اینکه چند شرکت با در نظر گرفتن طرح رجیستری، قیمت انواع گوشی را تعیین می کنند، گفت: طرح رجیستری، موجب گارانتی دار شدن تمام گوشی های تلفن همراه، سهولت و نظام مندی در کار و هم چنین مانع ورود تعداد بی شمار گوشی های فاقد گارانتی با قیمت پایین شده است هست، البته در این شرایط با زیاد کردن قیمت گوشی، میزان فروش آن نیز کم کردن یافت.

این فروشنده گوشی تلفن همراه ادامه داد: قیمت گوشی گوشی با میزان امکانات آن متناسب نیست و طرح رجیستری در زیاد کردن قیمت گوشی تلفن همراه عامل مهمی هست، البته در صورت واردات گوشی با تعرفه دلار دولتی، قیمت آن به قیمت سابق برمی گردد.

بازار موبایل‌های ارزان داغ شد

وی تصریح کرد: گوشی آیفون نیز بین یک تا یک و نیم میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشت. به عنوان نمونه گوشی آیفون 8، از سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت داشت. در حال حاضر برندهای اپل، سامسونگ و هوآی وی پر فروش ترین گوش ها هستند. مشتریان به سراغ گوشی هایی در زحمت قیمت یک تا ۲ میلیون تومان می روند، البته تصور می کنند که مقصر گرانی، فروشندگان هستند. با این حال مردم نیز با توجه به قدرت خریدشان در این جریان متضرر شده است اند.

نصوحی ادامه داد: بعضی افراد گوشی های قاچاق را با خود به کشور می آورند و با کد پاسپورت فرد دیگر آن را فعال می کنند. در صورتی این طرح، مختص مسافران خارج کشور هست. البته طرح رجیستری موجب جمع آوری گوشی های دست دوم دیگر کشورها، گوشی های تعمیر شده، ارزان و بدون گارانتی شده است است.

موبایل به عنوان یکی از بازارهای پرطرفدار و البته بی نظم و آشفته کشور، در پی اجرای طرح های متفاوت و هم چنین نوسانات قیمت ارز به آسانی دستخوش عوض کردن و زیاد کردن

علی شعبانی دیگر فروشنده گوشی تلفن همراه در خصوص گرانی برندهای موبایل، گفت: طرح رجیستری موجب زیاد کردن ۶۰۰ هزار تا یک و نیم میلیون تومان در قیمت انواع برندهای گوشی گوشی شده است است.

نوید هاشمی فروشنده دیگر گوشی تلفن همراه نیز رجیستری را علت زیاد کردن 20 تا 25 درصدی قیمت انواع گوشی دانست و افزود: در این شرایط از تعداد مشتریان و میزان فروش کم کردن یافته است و مردم به گوشی های سامسونگ، هو آی وی در زحمت قیمت ۸۰۰ تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان میل به بیشتری پیدا کرده اند.

بازار موبایل‌های ارزان داغ شد

وی با بیان اینکه قیمت ارز نیز موجب زیاد کردن قیمت گوشی تلفن همراه شده است هست، تصریح کرد: گوشی جزو کالای غیر مهم محسوب می شود و دلار دولتی به آن تعلق نمی گیرد. البته طرح رجیستری در جلوگیری از قاچاق موفق بود.

از سوی دیگر رییس اتحادیه فروشندگان و تعمیر کنندگان تلفن ثابت و همراه اصفهان راجع به تغییرات قیمت گوشی گوشی به خبرنگار ایسنا، گفت: گوشی های قاچاق از مبادی غیررسمی، بدون پرداخت عوارض گمرک، وارد کشور می شوند که طرح رجیستری جهت جلوگیری از قاچاق موثر بود.

حسن میرشمشیری ادامه داد: در حال حاضر با اجرای طرح رجیستری، قیمت گوشی تلفن همراه، با احتساب ۱۸ درصد هزینه گمرک به اضافه هزینه های حمل و نقل و خدمات بعد از فروش، حدود ۲۰ درصد اضافه شد. البته طرح انتقال مالکیت و شناسنامه دار کردن هر خط در کنار این طرح، با مشکلاتی همراه بوده است.

وی تصریح کرد: قیمت اکثر اجناس وارداتی با نوسان بازار ارز عوض کردن می کند. واردکنندگان نیز با دلار آزاد گوشی گوشی را وارد کشور می کنند که در صورت مبادلات اقتصادی با استفاده از دلار دولتی، منجر به کم کردن قیمت اجناس وارداتی می شود.

به گزارش ایسنا، باید توجه داشت که امروز نه تنها مشتریان، بلکه فروشندگان گوشی گوشی از اوضاع بازار گوشی تلفن همراه ناراضی هستند و معتقدند خرید مشتریان در بازار بیش از ۵۰ درصد کم کردن یافته هست. البته گوشی های گوشی تقریبا در تمام زحمت قیمت به فروش می رسد که بیشترین خرید و فروش در محدوده قیمت 2 میلیون و کمتر از آن است.

واژه های کلیدی: بازار | همراه | میلیون | رجیستری | بازار گوشی | تلفن همراه | تلفن همراه | گوشی های قاچاق | گوشی تلفن همراه | یک تا یک و نیم میلیون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog