گوشت اجلاس توافق بیانیه آمریکا برگزاری

گوشت: اجلاس توافق بیانیه آمریکا برگزاری روز گذشته کره شمالی کره شمالی دونالد ترامپ رهبر کره شمالی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی با سیاست تازه ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی‌گیرد / وزیر کشور

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز جمعه اول تیرماه در آخر جلسه ساماندهی آسیب های اجتماعی که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، در پاسخ ب

با سیاست تازه ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی‌گیرد / وزیر کشور

وزیر کشور: با سیاست تازه ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی گیرد

عبارات مهم : قاچاقچیان

وزیر کشور گفت: وضع قاچاق کالا در کشور اوضاع بسیار مطلوبی از نظر کنترلی دارد.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز جمعه اول تیرماه در آخر جلسه ساماندهی آسیب های اجتماعی که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه سال قبل دولت در بحث اقتصاد مقاومتی با اراده نیرومند وارد شد و امسال هم سال حمایت از کالای ایرانی است و با توجه به سمت حضرتعالی در مبارزه با قاچاق کالا، برنامه هایتان در این زمینه به چه صورت هست، اظهار داشت: ساماندهی آسیب های اجتماعی و مبارزه با موادمخدر جزء اولویت های حوزه اجتماعی ماست؛ همچنین در عنوان آسیب ها، بحث مبارزه با موادمخدر اولویت اول ما است.

با سیاست تازه ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی‌گیرد / وزیر کشور

وی در ادامه افزود: با عنایتی که مقام معظم رهبری به این مباحث داشتند و جلسات متعددی که گذاشتند و دستوراتی که دادند و همچنین تاکیداتی که مدیر جمهور روی این مسئله داشتند، ما واقعا وارد مرحله جدیدی شده است ایم. در این زمینه از ظرفیت، امکانات و منابع استفاده می کنیم و البته اولویت اول ما وارد کردن مردم چه به صورت متشکل در قالب NGO ها یا تشکل های دیگر و چه به صورت فردی در این عنوان است.

رحمانی فضلی ادامه داد: استانداران نیز با برگزاری جلسات مربوطه ضعف ها و قوت های این عنوان در این چند سال را بررسی می کنند و با استفاده از تجربیات دیگر، امیدواریم در این حوزه حرکت فوق العاده ای داشته باشیم و بنایمان هم بر این است و فوق العادگی را هم اینطور تعریف کرده ایم که هر گامی که سالهای قبل برداشته ایم امسال باید دو برابر گام برداریم.

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز جمعه اول تیرماه در آخر جلسه ساماندهی آسیب های اجتماعی که در محل استانداری خراسان شمالی برگزار شد، در پاسخ ب

وزیر کشور در مورد اوضاع قاچاق کالا در حال حاضر، گفت: وضع قاچاق کالا در کشور اوضاع بسیار مطلوبی از نظر کنترلی دارد. علت مهم آن هم یکی بحث عنوان ارز است و اینکه در حال حاضر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار بگیرد و بتوانند نقدینگی خودشان را در قالب ریال و واردات کالا به ارز تبدیل کنند، شرایط جهت آنها مانند گذشته مهیا نیست. قبلا هر نوع عوض کردن و تبدیلی را می توانستند در صرافی ها و بازار انجام بدهند ولی اکنون باید حتما در قالب ثبت سفارش باشد و حتما باید در قالب فرایندی باشد که در بانک مرکزی است و این شرایط تازه در این زمینه خیلی تاثیرگذار بوده است.

رحمانی فضلی افزود: در حال حاضر همچنین مرزهای غربی و تمام گذرگاه های غیر قانونی هم به وسیله خودمان و هم به کمک دولت عراق کاملا بسته شده است است و فقط چند مرکز بازارچه مرزی است که به صورت رسمی و آن هم با شرایط خاصی فعالیت می کنند که البته ما در آنجا شرایطی گذاشته ایم که هم خرده فروشانی که در آن مناطق با استفاده از این کالاها زندگی و معیشت داشتند و هم کوله بران بتوانند زندگی خود را اداره کنند. البته مصوبه بسیار خوبی در این زمینه به استانداران ابلاغ شده است است و استانداران هم در حال پیاده سازی آن هستند.

وی راجع به آخرین کارها انجام گرفته در مورد سعید براتی سرباز مرزبانی ربوده شده است با توجه به اینکه اخیرا کلیپی از ایشان مبنی بر زنده بودنشان پخش شده، گفت: ما این عنوان را هم از طریق مجاری رسمی پیگیری می کنیم و هم وزارت خارجه پیگیر این مسئله هستند و ستاد کل هم در مذاکراتشان از دولت پاکستان پیگیری می کرده هست. ما به عنوان وزارت کشور هم در ملاقاتهای مرزی مان و هم در ملاقات های رسمی که با آنها داشتیم این عنوان را پیگیری کرده ایم. به علاوه از طریق معتمدین و ریش سفیدان هم داریم این مسئله را بررسی می کنیم.

با سیاست تازه ارزی دیگر ارز آزاد در اختیار قاچاقچیان قرار نمی‌گیرد / وزیر کشور

رحمانی فضلی در آخر در همین زمینه تصریح کرد: البته یکی از نگرانی هایی که ما داشتیم این بوده است که شاید ایشان زنده نباشند و آنها دارند این کارها را انجام می دهند که اخیرا تصویر و تصویری از ایشان پخش شده است و معلوم است که زنده هستند. امیدواریم ان شاءالله با کمک دولت پاکستان و هم با تاثیری که معتمدین دارند بتوانیم ایشان را به آغوش خانواده اش بازگردانیم.

واژه های کلیدی: قاچاقچیان | قاچاق کالا | مبارزه با قاچاق | آسیب های اجتماعی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog